Сторінки історії
У 1923 році було відкрито Слободянську двокласну школу. Школа розміщувалась у будинку Савченка Аврама, а наприкінці 1923 року під школу переходив будинок Борисевича Віктора Йосиповича. Приміщення школи складалося з однієї класної кімнати і маленького коридорчика – сіни. Зимою тут було холодно й напівтемно. У першому класі навчалося до 40 дітей. Це були діти різного віку: від 8 до 11 років. Навчання здійснювалося за однією програмою. Першими учнями початкової школи були: Кондратюк Олексій Володимирович Майстер, нагоджений медалями «За відвагу».
Загинув у 1942 році під час Великої Вітчизняної війни. Кремінська Зінаїда Федорівна працювала швачкою місцевої фабрики. Кондратюк Ніна Володимирівна Працювала лікарем Сквираської районної лікарні. Кондратюк Лідія Володимирівна Працювала в Сквирському МТС. Бержевич Віктор Йосипович Працював шофером Сквирського автопарку. Поліщук Євдокія Тимофіївна Закінчила медичний інститут, працювала лікарем Улянович Олена Кузьмівна Працювала у санепідемстанції, закінчила педагогічний інститут, працювала вчителем біологій ЗОШ№5 Альошин Степан Данилович Перший піонер вожатий школи у 1935-1936.н.р., офіцер Червоної Армії, загинув на фронті 1941 році.
У1924 -1925 р. в школі функціонувало два класи. Навчання проводилося у дві зміни. Через відсутність взуття та одягу, зимою багато дітей не відвідувало школи. Вони навчалися вдома самостійно або з допомогою старших братів чи сестер, і з доброю успішністю були переведені до наступного класу.
У 1925-1926 році було відкрито третій клас. В слободянську школу ходили і діти з дитячого будинку. Було тісно в одній класній кімнаті, тому третій клас у 1926 році переводять в будинок , де зараз знаходиться РЦДЮТ. Там була міська школа, що мала сім класів.
У 1931 році це приміщення забирають під Будинок культури, а дітей слободянських переводять у школу на Слободу. Перші – четверті класи навчалися в будинку Платона Савченка.Цей будинок став школою, що мала дві класні кімнати, невеликий коридор і учительську.Навчанні проводилося в дві зміни. У першу зміну навчалися перший і другий класи, в другу – третій і четвертий. Навчалися тоді бригадним методом.
Вчили уроки учні ланками. Усі члени ланки мали добре знати навчальний матеріал, бо коли запитували одного із ланки, то ставили однакові оцінки всім її членам.Отримувати двійки було недопустимо. Першим піонерським загоном початкової школи став п’ятий клас.Загін складався із трьох ланок. Ланковими були : Пожарко Г.І, Ульянович О.К., Комарніцький Л.К., Луцький Л.В. – був головою ради загону. З 1932 року школа розміщувалася в будинку Мирянського Філімона. Тут було дві класні кімнати, коридор і учительська, умови праці були належними, проте навчалися у дві зміни.
У 1933 – 1934 році було введено п’ятиденне навчання. Бригадний метод відмінили, Кожного учня стали оцінювати окремо. На той час семирічна освіта не була обов’зкова. Слободянська школа співпрацювала з колгоспом. Суміжним ставленням до роботи визначались такі учні, як : Духнівський Микола, Мандрига Андрій, Стовбецька Ніна, Савченко Наталія, Абрамська Ніна Пилипівна. У 1939 ріці директором був Гук Семен Іванович до приміщення школи добудовували дві класні кімнати,коридор,учительську і піонерську кімнату.Тривалий час у цьому приміщенні була майстерня обслуговуючої праці,де займалися не тільки учні школи,а й студенти Сквирського прод-тех-училища.
У 1941-1943 роках,за часів німецько-фашистської окупації,частинат школи по-варварськи була зруйнована.З перших днів визволення міста від німецьких загарбників школа знову почала працювати.Учні виготовляли навчальні посібники,унаочнення на уроки,шкільний інвентар.Учителі самі друкували букварі.
Вчителі,які навчали дітей у 1944 році: Кошарний М.Н.- директор школи Каплун Д.І.- вчитель рос. Мови та літератури Шиманська К.І.- вчитель географії Діденко С.О.- вчитель математики Ульянович О.К.- вчитель біології Улітку 1946 року учні школи під керівництвом Каплуна Демида Івановича виконали всі столярні роботи по ремонту шкільних приміщень.
Весною 1947 року,силами піонерів,школу було обсаджено кленами,висаджено 200 дерев обабіч дороги Сквира-Терешки,посаджено три лісосмуги.