Поради батькам п'ятикласників

У ваших дітей проблемно-переломнийперіод, тому будьте особливо спостережливими, уважними, небайдужими.

• У 5-му класірозширивсяобсягосновнихпредметів, зрослакількістьпредметів, тому збільшується час для підготовки до уроків.
  • Забезпечтесвоїмдітямвдалепоєднаннявідпочинку, фізичноїпраці та роботи над уроками.

Програмивключаютьбільше теоретичного матеріалу. Тому слідпривчатидітейміцнозаучуватиокремі правила з математики, українськоїмови, історіїтощо.

• Уважностежте за рівнемвиразногочитання ваших дітей. Хай вдомавиразночитаютьусітексти, щозадані з різнихпредметів.
  • Стежте за порадамивчителів, записаними у щоденниках і робочихзошитах.
  • Дбайте про те, щобдитинанавчалась бути охайною в усьому, включаючибережнеставлення до підручників.
  • Ніколи не поспішайте з висновкамині про дитину, ні про вчителя - прийдіть у школу, поспілкуйтеся з учителем.
  • Намагайтесьпридбати для сімейноїбібліотекирізноманітні словники та довідковулітературу.

Пам'ятайте, щоклас, де навчаєтьсявашадитина, - цілетрьохколективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованішібудутьціколективи, у тимкращійатмосфері буде формуватись ваш хлопчик чидівчинка. Цезалежитьвід кожного й від вас теж.

• Не забувайте: дитину не слідкарати за невміння, а терпеливо вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.
  • Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвішийзасібвиховання - особистий приклад.
  • Дбайте про всебічнийрозвитоксвоєїдитини.
  • Умійтеставити себе на місцедитини.

Пам'ятайте: праця, зокреманавчальна, не завдаєшкодивихованнюдитини, а бездіяльність - перший ворог.