Рекомендації батькам про булінг

Школа для всіх. Онлайн-курс про організацію інклюзивного освітнього середовища

Пам’ятайте, дитина має почуватися з вами на рівних, як із другом / подругою. Це дасть змогу встановити довірливі, чесні стосунки. Тоді вона / він зможе розповісти вам про свої проблеми та труднощі. Говоріть з дитиною на рівні її очей. Дозвольте розповісти про свої почуття, переживання. Виявляйте щире співчуття й інтерес до дитини, не перетворюйте розмови з нею на допит, ставте прості, щирі запитання («Що трапилося?», «Що відбулося?»). Вислухайте дитину. Побачте ситуацію очима дитини. Допоможіть дитині знайти власний вихід із ситуації. Ваша роль полягає в тому, щоб надати дружню підтримку, вислухати, бути з дитиною, коли та страждає, навіть якщо розв’язання проблеми начебто не існує. Сприймайте дитину як особистість з її цінностями, переконаннями, бажаннями. Якщо ви не знаєте що говорити, просто будьте поруч. Цікавтеся життям дитини: «Як твої справи?», «Ти чимось засмучений/-на?» «Що приємного сталося сьогодні?», «Що тобі подобається?», «Розкажи про своїх друзів?», «Яку ти любиш музику, ігри?», «Я хочу послухати її з тобою / пограти з тобою?» тощо. Рекомендації батьками для спілкування з дитиною щодо профілактики потрапляння або скоєння ситуації насильства Якщо у вас є запитання, пов’язані з вихованням дітей, захистом їхніх прав та інтересів — ви можете звернутися на Національну дитячу «гарячу» лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних) та Національну «гарячу» лінію із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерній дискримінації: 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних). Лінії — анонімні, конфіденційні та безкоштовні.