A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Сквирський навчально-виховний комплекс "Заклад загальної середньої освіти I-III ступенів №5 - заклад дошкільної освіти" Сквирської міської ради Київської області

Відеолекторій «Шедеври сквирського спорту»

Дата: 15.09.2020 21:15
Кількість переглядів: 303

Фото без опису15 вересня 2020 року для учнів 8 класу І.В. Дерій провела відеолекторій «Шедеври сквирського спорту».

Інна Василівна та учениця Вікторія Коберник ознайомили школярів з історією розвитку  Сквирської ДЮСШ ім. П. М. Воропая та спортсменами Сквирщини.

16 червня 1961 року було створено Сквирську дитячу спортивну школу. На посаду директора призначили Петра Максимовича Воропая. За сумісництвом він працював тренером з велоспорту. Також було відкрито секції баскетболу (тренери – Лариса Степанівна Степанова, Юрій Дем’янович Яковлев) та футболу (тренер – Олександр Васильович Андрусенко). До спортивної школи було зараховано 252 вихованця. Результат не забарився. У червні 1963 року вихованці Сквирської спортивної школи взяли участь у республіканській спартакіаді і здобули почесне друге місце.

25 лютого 1964 року у спортивній школі відкрили дві групи ручного м’яча. Тренером призначили Петра Максимовича Воропая. На відділення гандболу було зараховано 20 хлопців і 17 дівчат. У липні цього ж року наші команди уже приймали участь у республіканських змаганнях.

У 1967 році до спортивної школи прийшла Людмила Панчук. Її, як здібного гравця, запросили до республіканської школи-інтернату спортивного профілю. Згодом вона стала капітаном збірної команди школярів України. Навчалася у Київському інституті фізичної культури і тренувалася у легендарній команді «Спартак» під керівництвом заслуженого тренера СРСР І. Є. Турчина.

За час виступів у команді «Спартак» вона вісім разів ставала чемпіонкою СРСР, п’ять разів – володаркою Кубка Європейських чемпіонів. У складі збірної команди СРСР Людмила стала олімпійською чемпіонкою ХХІ Олімпійських ігор у Монреалі, (1976 р.), чемпіонкою світу (м. Будапешт, Угорщина, 1982 р.), срібним призером чемпіонату світу (м. Київ, 1975 р.).

За високу спортивну майстерність у 1976 році їй було присвоєно звання заслуженого майстра спорту СРСР.

Першим тренером уславленої спортсменки був Петро Максимович Воропай.

З того часу вихованці почали здобувати перемоги на обласних, республіканських, всесоюзних змаганнях. Та кожний успіх додавав ще більше вимог до вихованців і тренера. Сквирі конче був потрібен спортивний комплекс. Без нього було скрутно.

У 1977 році у місті було закінчено будівництво спортивного залу з ігровим майданчиком (36х18м), з балконом для вболівальників, залом загальної фізичної підготовки (7х21м), кабінетами, душовими, роздягальнями.

Сквирська ДЮСШ стала ініціатором і базою для проведення сотень змагань з гандболу на першість міста, області, республіки і всесоюзного рівня. Команди зустрічалися майже з усіма республіками Радянського Союзу, гостями Сквири були спортсмени Угорщини, Болгарії та Польщі.

Традиційними стали зустрічі юних сквирян із гандболістками Київського «Спартака» – 20-ти разовими чемпіонками Радянського Союзу. Перед відповідальними змаганнями у Сквиру приїжджала жіноча збірна СРСР, очолювана знаменитим І. Є. Турчиним.

Опорою для Петра Максимовича стали його колеги-тренери ДЮСШ. Колектив школи був дружним, творчим. А кращі вихованці Воропая П. М. Ковальчук В. Ф., Житовоз В. П. стали заслуженими тренерами України. Цю традицію було продовжено. І вже вихованець Ковальчука Володимира Федоровича Гурський Олександр став ще одним заслуженим тренером України.

Та все ж головними, як завжди, були діти. Тренери Сквирської ДЮСШ віддавали усю свою любов і вміння вихованцям.

Серед вихованців ДЮСШ – 2 заслужені майстри спорту: Людмила Коломієць-Панчук, Людмила Ґудзь – чемпіонка світу, призер Олімпійських ігор; 2 майстри спорту міжнародного класу: Оксана Дячук – член збірних команд СРСР та України, Микола Гоменюк – чемпіон світу з велоспорту; 26 майстрів спорту, 78 кандидатів у майстри спорту, понад 500 першорозрядників.

У 2010 році Сквирській ДЮСШ було присвоєно ім’я заслуженого тренера України, колишнього директора спортивної школи, кавалера ордена «Знак пошани» Петра Максимовича Воропая.

Нинішні вихованці та випускники ДЮСШ гідно відстоюють славу сквирської землі. Сквирський гандбол знають, люблять і поважають на теренах нашої України та за кордоном.

У 2007 році юні спортсмени Сквирщини посіли почесне ІІІ місце у Всеукраїнських змаганнях з гандболу серед юнаків 1993 року народження на призи клубу «Стрімкий м’яч». На першості Міністерства освіти та науки України Старинець Ярослав, Котюк Ярослав, Зелінська Вікторія стали переможцями цього турніру у складі збірних команд Київської області.

У 2008 році вихованці ДЮСШ Горобець Олександр, Кучер Геннадій та Гурський Вадим у складі збірної команди Броварського вищого училища фізичної культури зайняли перше місце на чемпіонаті України серед юнаків 1991 року народження. У цьому ж році вони посіли п’яте місце на чемпіонаті світу у Данії, поступившись лише команді Франції. За ці високі досягнення наші вихованці отримали звання кандидатів у майстри спорту. На Міжнародному турнірі у Німеччині Горобець Олександр, Кучер Геннадій, Гурський Вадим, Хомяк Андрій, Старинець Ярослав та Котюк Ярослав стали золотими призерами. А на чемпіонаті України «Дитяча ліга» ці спортсмени також стали переможцями. Команда юнаків 1994 р. н. виборола перемогу на Всеукраїнських змаганнях на призи клубу «Стрімкий м’яч».

Традиції гандболістів підтримали і юні тенісисти та боксери Сквирської ДЮСШ. Вісім вихованців спортивних ігор школярів Київської області стали призерами цього турніру.

У 2009 році на обласних змаганнях школярів з боксу Макацьоба Олександр посів почесне І місце. На чемпіонаті України на призи клубу «Стрімкий м’яч» юні гандболістки 1996 – 1997 р. н. вибороли ІІІ місце. На Всеукраїнських юнацьких іграх Котюк Ярослав, Старинець Ярослав, Хомяк Андрій у складі збірної команди БВУФК зайняли І місце.

У 2010 році команда юнаків стала бронзовим призером чемпіонату України «Дитяча ліга». На першій Всеукраїнській Олімпіаді з гандболу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, яка проходила у Міжнародному дитячому центрі «Артек», команда дівчат завоювала бронзові нагороди.

У цьому ж році команда м. Сквири, подолавши всі перешкоди, посіла почесне перше місце у Міжнародному гандбольному фестивалі країн СНД серед юнаків 1997 – 1998 р. н., а Чобану Юрій на Міжнародному турнірі з боксу став чемпіоном.

2011 рік приніс також чимало перемог. На обласній олімпіаді серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Іщенко Марія здобула золото з тенісу настільного. Макацьоба Олександр на першості України з боксу також став переможцем.

З 27 по 31 березня у спортивному залі ДЮСШ проходила фінальна частина чемпіонату України з гандболу серед юнаків 1997 – 1998 року народження на приз клубу «Стрімкий м’яч».

Наші молодші спортсмени під керівництвом тренера Олександра Черкасенка, поступившись лише переможцям чемпіонату – команді ЗТР, стали срібними призерами змагань.

Для багатьох спеціалістів українського гандболу став відкриттям зрілий та впевнений виступ Сквирських юнаків 1997 року народження під орудою тренера Володимира Хомяка, які змогли дати справжній бій грандам гандболу. Тактична і технічна виучка, бійцівські якості та воля до перемоги – складові бронзового успіху сквирян.

На Всеукраїнських змаганнях «Дитяча ліга» Палієнко Ірина, Котюк Дарина, Цимбалюк Людмила у складі збірної БВУФК посіли І місце, а Яценко Роман, Липський Володимир, Грибінник Богдан – ІІІ місце.

У м. Іллічівську на XІІ Міжнародному гандбольному фестивалі країн СНД команда Сквирської ДЮСШ у запеклій боротьбі виборола почесне друге місце.

Нині у ДЮСШ діє 6 відділень: гандболу, боксу, тенісу настільного, шахів, легкої атлетики, карате, де вдосконалюють свою майстерність 470 вихованців. 18 тренерів спортивної школи завжди радо чекають своїх учнів, щоб повести їх спортивною стежиною яка виведе у чудовий світ великого спорту.

За ці роки директорами ДЮСШ були: заслужений тренер України Петро Максимович Воропай (1961 – 1985 р.), Віталій Григорович Писаренко (1985 – 1998 р., 2003 – 2010 р.), Іван Іванович Штундер (1998 – 2002 р.), Володимир Миколайович Хомяк (2011 - 2015 р.), нині спортивну школу очолює майстер спорту з гандболу Олександр Миколайович Польгун.

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень