Увага! Коронавірус вже в Україні!
3 березня 2020 року в Україні зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірус у мешканця Чернівецької області, який разом з дружиною повернувся з подорожі по Європі.
Жінка наразі знаходиться на самоізоляції, клінічних проявів захворювання не має. Після повернення сім’я свідомо обмежила спілкування та знаходилась на самоізоляції. А тим часом серед евакуйованих з Китаю українців, які перебувають у Нових Санжарах, коронавірусу не виявили. Їх обсервація закінчується в четвер, 5 березня.
Загалом, станом на 3 березня за даними МОЗ України та ВООЗ, у світі зареєстровано 90937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3117 – летальні. Одужало вже 48017 осіб.
На території Європи випадки захворювання COVID-19 зареєстровано вже у 27 країнах, «лідерами» серед яких на даний час є Італія (більше тисячі випадків захворювання), Франція (близько сотні випадків) та Німеччина (понад 50 випадків). Одиничні випадки коронавірусу зафіксовано у наших сусідів - в Росії, Білорусі та Румунії.
Передається вірус від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. При цьому варто пам’ятати, що він має визначений радіус небезпечності — до 1,5-2 м. Заразитися коронавірусом можна і контактним шляхом — через потрапляння вірусу на слизові оболонки носа, очей, руки або предмети (хустинки, рукавиці) після торкання об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів тощо), забрудненими виділеннями хворої або інфікованої людини.
Початок захворювання не має специфічних ознак і нагадує початок інших респіраторних інфекцій: з’являється головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання. Небезпека коронавірусу полягає у тому, що він може викликати тяжку форму пневмонії.
Як же вберегтися від коронавірусу?
Всесвітня організація охорони здоров’я з цього приводу надає такі рекомендації:
1. Ретельно та часто мити руки з милом (не менше 20 секунд) або обробляти їх антисептиком (розчином з вмістом спирту 60-80 % або 2% хлоргексидину).
2. Триматись на відстані не менше двох метрів від людей, які кашляють або чхають. Уникати скупчень людей.
3. Кашляючи або чхаючи, прикривати рот або ніс згином ліктя (тільки не долонею) або серветкою, яку після використання варто відразу ж утилізувати.
4. Відчувши нездужання, залишатись вдома. Звернутись за медичною допомогою, якщо підвищилася температура, з’явився кашель або дихання стало ускладненим.
5. Використовувати медичні маски, які щільно прилягають до обличчя і повністю прикривають ніс, рот і підборіддя: в обов’язковому порядку — якщо захворіли та маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить); для додаткового захисту — якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей.
6. По можливості уникати контакту з продуктами тваринництва, свійськими або дикими тваринами, а в разі взаємодії з ними або домашніми тваринами - мити руки з милом.
7. Крім цього, необхідно ретельно термічно обробляти м’ясні продукти під час приготування їжі.
8. Не вживати антибіотиків чи противірусних препаратів. Для профілактики наразі немає наукового підтвердження, що противірусні засоби запобігають зараженню коронавірусом. Антибіотики взагалі не знищують віруси, а діють тільки проти бактерій.
Найбільш вразливими до захворювання є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом.
Отож не піддавайтесь паніці — насправді вберегтися від коронавірусу допоможуть зовсім нескладні поради. А враховуючи схожість клінічних проявів на інші респіраторні інфекції, радимо одразу звертатись за медичною допомогою.
За матеріалами :https://sv-drozdova.com/1432-uvaga-koronavrus-vzhe-v-ukrayin.html